Alexandrie Egypt

Agypt a město Alexandria

Alexandrie je druhým největším městem Egypta. Populace dosahuje téměř 5.5 milionů lidí! Město leží na břehu středozemního moře a jde o jeden z nejdůležitějších přístavů v Egyptě. Alexandrie je název po Alexandru Velikém. Město má svou bohatou historii o které svědčí i fakt, že bylo založeno 331 let před naším letopočtem.

Alexandrie má více evropský nádech ve srovnání s ostatními městy v Egyptě. Alexandrie láká na mnoho památek z řecko-římského období. Najdete zde krásné pláže, spousta kaváren, restaurací a dobré zázemí pro turisty. Zajímavá je severní část města s pěknou promenádou.

Neuvěřitelná je knihovna v Alexandrii, která byla postavena přibližně 288 let před naším letopočtem. Knihovna uchovává stovky tisíc pergamenových svitků a obrovskou sbírku písemností. Součástí knihovny jsou i muzea a planetárium. Dalším zajímavým místem je Pompeiův sloup, jde o zajímavou antickou památku.

Alexandrie je nejen zajímavým místem na dovolenou, ale také zajímavým místem pro výlet pokud jste v některém z resortů v dobré dostupnosti.