Co si sbalit do Egypta a jaké si vzít oblečení ?

Co si vzít na dovolenou do Egypta

Plánujete dovolenou a přemýšlíte, co si sbalit na dovolenou do Egypta? Můžete to řešit s ohledem na počasí v Egyptě, případně s ohledem na místní zvyklosti a náboženství.

Nejdříve zmíním co je dobré si vzít do letadla

Začnu letadlem. Pokud létáte pravidelně, můžete tento odstavec přeskočit. Do Egypta se často létá v období, kdy je u nás chladněji. A může se také stát, že budete odlétat sice za pěkného podzimu. 15 stupňů, sluníčko, ale vracet se budete do 5 stupňů a deště. Myslete na to. Je dobré myslet vždy i na návrat. Především pokud například z letiště pokračujete na vlak apod.

Do letadla doporučím pohodlné oblečení. Pohodlné boty, které netlačí a dají se povolit. Dost lidem nohy v letadle lehce otékají. Také se může hodit například šátek, jelikož občas bývá chladněji v letadle.

Co si vzít na dovolenou do Egypta

Nyní tedy již k dovolené. Samozřejmě plavky, pohodlné oblečení. Podobně jako kdyby jste vyrazili třeba do Chorvatska.

Je dobré myslet na lehké zahalení. Uvedu příklad – půjdete přes ulici z pláže pro zmrzlinu. Neměli by jste v takové situaci rozhodně jít jen v plavkách. Pánové to mají snadné, pokud mají šortkové plavky. Vezmou tričko a vyřešeno. Pro ženy je dobré mít plážové šaty, nebo takové ty šátky, kterými se snadno zahalí.

Myslete také na nějaký slušný kousek. Vždy mi přijde trapné, když vidím turisty ve 4 nebo 5 hvězdičkovém hotelu jak jsou v jídelně v šortkách a tílku. Chápu, levná dovolená, můžete si říkat proč. Ale v hotelu nejste sami. Doporučím tedy alespoň nějaké slušné tričko (třeba polokošile) a např. tříčtvrteční kalhoty. Ženy mohou mít nějaké jednodušší a pohodlné šaty.

Mimo turistická místa a pláže je dobré mít zahalená ramena a kalhoty alespoň ke kolenům. Vyhnete se pokřikování a posměškům.

U žen je dobré mít třeba takové ty plážové šátky. Snadno z toho uděláte tričko, šaty, zakrytí, co je aktuálně potřeba. Pánové zase mohou mít kalhoty s odepínatelnými nohavicemi, ačkoli mi to připadá takové retro, může to být praktické.

Přikládám video v angličtině, ve kterém najdete tipy na oblékání:

Co si vzít do Egypta vyjma oblečení?

Rozhodně bych doporučil 2 peněženky, do kterých rozdělíte hotovost. Jednu dle potřeby noste u sebe (třeba k pláži, na výlet atd.), druhou můžete mít v hotelu, ideálně v sejfu. TUrčitě využijete desinfekční gel na ruce, ten se hodí kdekoliv, ať už na letišti, v taxíku nebo na pláži. Čas strávený na sluníčku nepodceňujte, v Egyptě má opravdu sílu, proto nezapomeňte pokrývku hlavy a vhodný opalovací krém s vyšším faktorem. Sluníčko má v Egyptě opravdu sílu.

Když si přibalíte powerbanku, určitě neprohloupíte, využijete ji třeba na pláži. Co se léků a obávané Faraonovy pomsty týče – ty zakoupíte v místních lékárnách. Pokud však cestujete i s dětmi, určitě doporučuji pročíst pár základních tipů, co nesmí chybět v lékárničce na dovolenou. Co dalšího vzít s sebou, je samozřejmě na vás, osobně jsem zastáncem toho, nevozit zbytečné nesmysly.

Také není nutné vozit různé adaptéry. V Egyptě jsou zásuvky jako u nás. Redukce tedy nevozte 🙂 Stejně tak věci jako mýdlo, šampón, to je v každém hotelu.

Na závěr doporučím lehce zredukovat značkové věci. Drahý foťák? Potom je ideální alespoň neznačkový obal. Ideálně vozit levný mobil (třeba starší pokud máte v šuplíku), neznačkové kabelky apod. Zbytečně nelákáte případné zloděje, neupozorňujete tolik na sebe.

Zdroj videa: Youtube kanál Gventures