Egypt alkohol a cigarety

Alkohol v Egyptě

Jak je to s alkoholem v Egyptě? Jaká jsou pravidla na dovoz alkoholu, limity a omezení? Egypt je muslimskou zemí, přesto dostupnost alkoholu tu je nejen v hotelích jako v některých jiných zemích – čtěte třeba Dubaj a alkohol.

Kde v Egyptě pořídit levně alkohol?

Nejlepší je podle mě Duty free – tyto obchody najdete nejen na letišti, ale také v mnoha letoviscích jako je třeba Hurghada. Po příletu do Egypta můžete v těchto obchodech nakoupit do 48 hodin od příletu. Na to je dobré myslet! Jinak samozřejmě v Egyptě pořídíte alkohol i jinde. Jen Duty free mi přišlo nejlevnější.

Koupíte zde i cigarety, já kupoval karton za 7 dolarů – cca. 160 Kč.

Můžete nakoupit přímo na letišti při příletu. Jsou zde ale limity – 3 lahve alkoholu a 3 kartony cigaret. Jelikož mají váš pas, tak nemůžete dělat opakované nákupy. Ale nutno dodat že limit je na osobu resp. 1 pas.

Při odletu z Egypta – limity na alkohol a cigarety

Do ČR jsou nižší limity při dovozu z nečlenských zemí EU. 1 karton cigaret, 1 litr tvrdého alkoholu nebo 2 litry vína. Nechci tu někoho nabádat k porušování pravidel. Jen praxe je taková, že většinou provezete v kufru 2 kartony cigaret a ještě nějakou krabičku u sebe. Kontroly totiž počítají s tím, že cestujete ve dvou a tak dost lidí sází na to, že 2 kartony se ignorují. V nejhorším by jste museli 1 karton vyhodit.

Kdy je problém s alkoholem v Egyptě? Ramadán a kde alkohol nekonzumovat.

Během Ramadánu je zákaz prodávat alkohol. Alkohol většinou dostanete v hotelu pokud třeba máte all inclusive. K dispozici je relativně standardní nabídka, točené pivo – spíš mezinárodní značky, víno, tvrdší alkhol. Také by jste neměli alkohol pít na veřejnosti. Něco jiného je hotelová pláž, kam vám obsluha přinese drink. Vyvarujte se na ulicích popíjení alkoholu. V případě opilosti můžete také snadno skončit v cele.

Na závěr k alkoholu v Egyptě

V Egyptě se často stává, že vás místní poprosí, zda by jste jim koupili alkohol. V Egyptě je mnoho věřících, kteří nejsou tolik ortodoxní. Tedy ačkoli věří, tak konzumují alkohol a nedrží se striktně všech pravidel.

Egypt a cena cigaret

V Egyptě pořídíte levně cigarety. Místní a z okolních zemí byly mnohdy i pod 10 dolarů za karton. Západní značky kolem 15 USD. Pokud kuřák řekněme během dovolené prokouří karton a ještě si přiveze další 4 kartony (pokud cestuje více lidí), lze si dovolenou pěkně zlevnit 🙂