Egypt víza – cena víza, jak na to

Jak řešit víza do Egypta

Jsou potřeba víza do Egypta? A jak postupovat a na co si dát pozor? Jaké jsou možnosti s vízy? A na jak dlouho vízum platí? To si dozvíte v tomto článku.

Víza do Egypta jsou třeba, vyjma Sinajského poloostrova. Cena víza je 25 USD, tedy přibližně 500 Kč. Vízum platíte na letišti. Egypt má tedy pro občany takzvaná visa on arrival – netřeba vyřizovat víza před odletem.

Vízum do Egypta a jak jej zařídit

Víza nabízí často i cestovní kanceláře, ale je to mnohdy s přirážkou a zcela zbytečně! Vízum v Egyptě pořídíte na místě na letišti. Jsou tam na to stánky a automaty! Koupíte si samolepku a úředník vám jí následně při kontrole nalepí do pasu a dostanete razítko.

Bojíte se že by jste to nezvládli, nebo neumíte jazyk? To je naprosto zbytečné. Pokud umíte vyslovit slovo VISA, běžte ke stánku, vyslovte toto kouzelné slůvko, zaplaťte a hotovo.

Víza musíte mít na letištích v Káhiře, Luxor, Marsa Alam a Hurghadě. Jak dlouho platí vízum do Egypta? Platnost víza je 1 měsíc od aplikace.

Víza na Sinajský poloostrov – nejsou potřeba!

Cestujete li na Sinajský poloostrov, vízum nepotřebujete při pobytu na 14 dní! Pro delší pobyt jsou samozřejmě víza potřeba. U pasové kontroly řekněte Sinai only please a úředník bude vědět.

Na co je třeba dát pozor před odletem do Egypta

Zkontrolujte si platnost pasu – ten musí mít větší platnost než 6 měsíců od data odletu z Egypta zpět do ČR! Ani den méně. Neriskujte to, nepochodíte. Zkontrolujte si tedy datum do kdy má váš pas platnost.

Myslete na to třeba i v předstihu, koneckonců udělat si nový pas je hračka pokud na to máte čas. Dost lidí rok co rok připlácí za zrychlený pas, jen proto že platnost pasu opomínají.

Jak víza zařídit v Egyptě – platba

Můžete použít místní měnu (Egyptská libra), eura nebo dolary. Také platební kartu, ale doporučím jen na kartu nespoléhat. Pokud letíte do Egypta, vezměte si alespoň pár korun na cestu i když máte kartu.

Dobré je zmínit, že na letišti jsou i dražší stánky, třeba v Hurghadě. Proto běžte vždy k oficiálnímu stánku, ušetříte orientačně 5 eur, možná i víc.

Také doporučím mít buď egyptské libry nebo dolary. Ačkoli jsou eura akceptována, často jsou v kurzu 1 USD = 1 EUR. A co si budeme povídat, třeba u 3 lidí to je již slušný rozdíl.

Na závěr k vízům v Egyptě

Informace platí pro občany EU, USA, Kanady, Ruska a některé další země. Jsou však země, jejichž občani musí mít vízum předem. Pokud tedy máte např. kamaráda, který se s vámi má potkat v Egyptě, je třeba aby si on zjistil informace.

Cena se může změnit, každopádně pro roky 2018 a 2019 je cena stále zmíněných 25 USD.

Zdražení víza do Egypta – vláda ustoupila

V minulosti byla snaha zdražit víza. Naštestí od toho vláda ustoupila v průběhu roku 2017.