Kam v Egyptě na dovolenou

Pyramidy v Egyptě

Egypt je známý svými mnoha krásnými destinacemi a historickými památkami. Při plánování dovolené v Egyptě zvažte následující možnosti:

  1. Hurghada: Hurghada je oblíbené letovisko na pobřeží Rudého moře, které nabízí širokou škálu aktivit včetně potápění, šnorchlování a plážových sportů.
  2. Sharm el-Sheikh: Toto luxusní letovisko na jižním cípu Sinajského poloostrova je ideální pro milovníky potápění, plážového odpočinku a nočního života.
  3. Luxor: Luxor, někdejší hlavní město starověkého Egypta, je domovem mnoha impozantních památek, jako jsou Karnak, Luxorský chrám a Údolí králů.
  4. Aswan: Aswan leží na březích Nilu a je výchozím bodem pro návštěvu Abu Simbel, nádherného chrámu vytesaného do skal, který byl postaven za vlády faraona Ramesse II.
  5. Káhira: Káhira, hlavní město Egypta, nabízí bohatou historii a kulturu. Navštivte Egyptské muzeum, citadelu Mohameda Aliho, mešitu al-Azhar a samozřejmě nedaleké pyramidy v Gíze.
  6. Alexandrie: Toto středomořské přístavní město bylo založeno Alexandrem Velikým a nabízí řadu historických památek, jako je římské divadlo, katakomby a pevnost Qaitbay.
  7. Dahab: Dahab je malebné městečko na pobřeží Rudého moře, které je oblíbené pro potápění, šnorchlování, kiteboarding a windsurfing.
  8. Marsa Alam: Toto klidné letovisko na jihu Rudého moře je ideální pro potápění, šnorchlování a odpočinek na pláži.

Při výběru destinace zvažte své zájmy, časové možnosti a preferovaný typ dovolené (aktivní, odpočinková, kulturní atd.). Egypt má co nabídnout pro každého, takže určitě najdete něco, co vás zaujme. Pokud například milujete potápění, podívejte se do článku o potápění a šnorchlování v Egyptě, kde jsme pro vás sepsali několik užitečných tipů.

Video tip z Hurghady:

Zdroj videa: Youtube kanál Kuba