Sharm el-Sheikh

Sharm el-Sheikh je jedním z nejpopulárnějších turistických letovisek v Egyptě, nacházejícím se na jižním cípu Sinajského poloostrova. Nabízí krásné pláže, skvělé možnosti potápění a šnorchlování, moderní hotely a širokou škálu aktivit pro návštěvníky.

Délka pobytu:

Ideální doba strávená v Sharm el-Sheikhu závisí na vašich zájmech a preferencích. Obecně lze říci, že pobyt 5-7 dní by měl být dostatečný na to, abyste si užili pláže, potápění a některé z místních atrakcí. Pokud máte zájem o další aktivity, jako jsou výlety do okolních oblastí, můžete zvážit pobyt až 10-14 dní.

Aktivity a památky:

 1. Potápění a šnorchlování: Sharm el-Sheikh je známý svými potápěčskými lokalitami, jako jsou Ras Mohammed National Park, Tiran Island a Thistlegorm Wreck. Pro ty, kteří nechtějí potápět, je šnorchlování skvělou alternativou, zejména v zátokách Naama Bay a Shark’s Bay.
 2. Ras Mohammed National Park: Tento národní park na jižním cípu Sinajského poloostrova je ideální pro potápění, šnorchlování, pěší turistiku a pozorování ptactva. Nabízí nádherné panoramatické výhledy a bohatý podmořský život.
 3. Tiran Island: Tiran Island se nachází v úžině mezi Sinajským poloostrovem a Saudskou Arábií a je oblíbenou destinací pro potápění a šnorchlování. Zde můžete vidět korálové útesy, tropické ryby a možná i rejnoky.
 4. Soho Square: Toto moderní nákupní a zábavní centrum nabízí mnoho obchodů, restaurací, barů, kaváren a zábavních možností, jako je krasobruslení, bowling a taneční fontána.
 5. Stará tržnice: Navštivte tradiční egyptský trh, kde můžete koupit suvenýry, koření, šperky a místní řemesla.
 6. Nabq Protected Area: Tato chráněná oblast na severovýchodním pobřeží Sinajského poloostrova je ideální pro pozorování ptactva, pěší turistiku a šnorchlování.
 7. Coloured Canyon: Tento úchvatný kaňon se nachází v Sinajské poušti a je známý svými barevnými skalními formacemi. Prozkoumejte tento geologický zázrak pěšky nebo na velbloudech během organizovaného výletu.
 8. St. Catherine’s Monastery: Tento historický klášter se nachází na úpatí hory Sinaj a je jednou z nejstarších křesťanských klášterů na světě. Navštivte klášter, prohlédněte si jeho muzeum a pokud máte dostatek energie, vystupte na horu Sinaj za úsvitu.
 9. Noční život: Sharm el-Sheikh nabízí širokou škálu nočního života, včetně barů, diskoték a kasin. Navštivte některé z populárních míst, jako jsou Pacha, Little Buddha nebo Hard Rock Café.
 10. Jízda na čtyřkolkách a velbloudech: Prozkoumejte okolní poušť a beduínské vesnice na čtyřkolce nebo na velbloudech. Mnoho organizátorů výletů nabízí tyto aktivity, které zahrnují také tradiční beduínské čaje a večeře.
 11. Aqua parky: Pro rodiny s dětmi nebo pro ty, kteří hledají zábavu ve vodě, nabízí Sharm el-Sheikh několik aqua parků, jako je Aqua Blue Water Park nebo Cleo Park.

Sharm el-Sheikh je ideální destinace pro ty, kteří hledají kombinaci relaxace na pláži, vodních sportů, nočního života a možností prozkoumat okolní přírodu a historické památky. Ať už zde strávíte týden nebo dva, určitě si užijete nezapomenutelnou dovolenou.

Zdroj videa: Youtube kanál The Fotr