SIM karta v Egyptu – jak na internet

Internet a data v Egyptě

V Egyptě je často slabší hotelová wifi. Navíc můžete chtít navigaci v mobilu, komunikovat, vyhledávat apod. Mobily dnes díky internetu umí zobrazit recenze na restaurace v okolí, snadno vás dostanou do cíle, uchrání vás před triky a podvody. Na to ale v Egyptě potřebujete místní sim s levnými daty. Roaming v Egyptě je velmi drahý.

Kolik stojí mobilní data v Egyptě?

Na výběr máte z operátorů Vodafone, Orange, Etisalat a WE.

Každý nabízí nějakou nabídku dat. U Vodafone můžete mít balíčky na týden a 28 dní. Doporučím ty měsíční i kdyby jste v zemi byli jen týden kvůli porci dat.

Vodafone v Egyptě a internetové balíčky na 28 dní:

LE 40 2.5 GB
LE 60 4 GB
LE 80 6 GB
LE 100 8 GB
LE 150 12 GB
LE 250 20 GB
LE 400 40 GB

Orange v Egyptě a balíčky na 30 dní:

2.5 GB LE 45
3.5 GB LE 60
5 GB LE 75
8 GB LE 100
12 GB LE 150
20 GB LE 250
40 GB LE 400

Také k dispozici turistické balíčky:

5 GB dat, 200 minut po Egyptě, 20 minut mezinárodně: LE 200
30 GB dat, 200 minut po Egyptě, 30 minut mezinárodně: LE 500

Etisalat má jak klasické SIM, tak turistické. Představím turistické:

 • Traveler 175: 5 GB dat, 500 minut po Egyptě, 10 minut mezinárodně, 500 SMS po Egyptě – LE 175
 • Traveler 350: 10 GB dat, 1500 minut po Egyptě, 25 minut mezinárodně, 1000 SMS po Egyptě – LE 350
 • Traveler 525: 20 GB dat, 3500 minut po Egyptě, 50 minut mezinárodně, 2000 SMS po Egyptě – LE 525

Zajímavá je nabídka WE by Telecom Egypt

50 MB 1 den LE 1
1 GB 30 dní LE 10
2.5 GB 30 dní LE 20
6 GB 30 dní LE 40
18 GB 30 dní LE 100
40 GB 30 dní LE 200

Dejte si pozor na nabídky pro turisty

Často se stává, že si turisti pořídí SIM kartu třeba s 10, 20GB dat a po 1, 2 dnech dostanou SMS, že SIM karta skončila. Pokud nechcete řešit návštěvu operátora, dobíjení kreditu a aktivaci balíčků, řešením jsou turistické SIM karty. Doporučím raději kupovat ty kde je 3 nebo 5 GB dat. Koneckonců pokud máte SIM jen na internet, tak si můžete případně koupit další.

Volání přes internet v Egyptě

Přes internet si v Egyptě nezavoláte. Je to blokované. Turisté na internetu doporučují používat VPN, která to obejde. Já však toto nedoporučuji. Stejně jako třeba v Dubaji to může milionu lidí projít, ale nevíte co se může stát a je to porušení zákona. Rozhodnutí zda VPN ano či nikoli nechám na každém z vás.

Počítejte s tím, že turistické SIM s daty stojí třeba 5 euro nebo 6 USD za 5 GB dat. Pokud jste v Egyptě na krátkou dovolenou, asi bych to řešil právě tak. Dobré je chtít, aby vám prodejce vše nastavil. Vymění vám SIMku, nastaví data a nemáte problémy.

Ušetřit data můžete hlavně nesledováním videí. Na internet do mobilu je dobrý prohlížeč Opera, který má režim Turbo a šetří vám data (obrázky načítá ve snížené kvalitě). Ušetřit můžete také u navigace, pokud si např. na WiFI stáhnete podklady. I Google Mapy umožňují si stáhnout mapové podklady určité oblasti do mobilu. A na komunikaci, e-maily a nějaké stránky vám musí bohatě 3, 5 GB dat bohatě stačit.

26 komentářů

 1. jiri111 Reagovat

  zašel jsem do WE (naproti Seagullu v Hurghadě) a chtěl si koupit 6gb. je to 6.5gb klasicky rozdělených půl na půl – normální surfování a soc.sítě. jenže: paní, co tam prodávala, se mě ptala, jestli už mám SIM kartu a když ne, stálo mě to 100LE navíc. takže za 6.5GB tarif jsem dal ne 40, ale 140 LE. tak nevím, jestli za „zajímavou“ nabídkou se neskrývá naopak nejdražší nabídka anebo mě ta prodavačka „natáhla“? máte vy s WE nějakou zkušenost?

 2. jiri111 Reagovat

  zašel jsem do WE (naproti Seagullu v Hurghadě) a chtěl si koupit 6gb. je to 6.5gb klasicky rozdělených půl na půl – normální surfování a soc.sítě. jenže: paní, co tam prodávala, se mě ptala, jestli už mám SIM kartu a když ne, stálo mě to 100LE navíc. takže za 6.5GB tarif jsem dal ne 40, ale 140 LE. tak nevím, jestli za „zajímavou“ nabídkou se neskrývá naopak nejdražší nabídka anebo mě ta prodavačka „natáhla“? máte vy s WE nějakou zkušenost?

  • admin8169 Autor článkuReagovat

   tolik jsem platil za nějakou turistickou simku prvně, kdy bylo 5GB a nějaké volání a SMS, jinak za SIMku se něco platí, ale nejvíc zda 100LE, to je podle mě dost.

 3. Karel Reagovat

  Mě na letišti v Marsa Alam podvedli, stejně jako další, co tam kupovali simky. Bylo jedno kolik jste si koupili dat, stejně asi po 500 MB karta skončila.

  • Jirka Reagovat

   Dobrý den Karle. Zrovna se do Marsa Alam chystám. Takže na letišti žádnou SIM raději nekupovat? 🙂

   • admin8169 Autor článkuReagovat

    buď nekupovat, nebo koupit s menším množstvím dat (přijdete o méně peněz) a potom si dobít a aktivovat třeba balíček.

 4. Tomiq Reagovat

  A můžete tedy někdo prosím konkrétně říci, kam pro tu SIMku jít? Variant tisíc, kde všude byl kdo podveden, díky. Ale někdo s pozitivní zprávou (aktuální)? Děkuji ☺️

  • admin8169 Autor článkuReagovat

   zdravím, na spoustě letištích již SIM nekoupíte. Pak to ani není o tom kde, ale co kupujete. Lidi koupí vylouplou SIMku, nebo SIM kartu v balíčku který je přelepený izolepou, pak je vysoké riziko že tam již moc dat není. Případně lidé trvají na tom, aby jim prodejce SIMku dal do telefonu a on vám tam krásně může šoupnout starou. Tedy primárně řešit co kupujete (kolik dat) a aby simkarta byla v originálním balení, nevylomená, nepřelepené balení nějakou izolepou apod. Jinak ještě 1 věc – dost nabídek operátorů je ve stylu 10GB dat, ale třeba jen půlka je na cokoli a druhá půlka na vybrané aplikace. Pokud si koupíte simku s balíčkem řekněme 5GB, tak je cena u všech +- stejná, jen někde je třeba 1GB na facebook, whatsapp apod. a 4GB na net apod., raději koupit menší datový balík, pak nemáte moc co ztratit a případně simku dobijete a aktivujete si balíček. Třeba kartu od Vodafonu snadno dobijete i kartou přes internet https://web.vodafone.com.eg/en/home není tedy moc důvod kupovat někde na ulici rovnou simku s obrovskými daty.

  • Vlk Reagovat

   Jsme teď v Marsa Alam, operátor Orange, 16G za 8,5E přímo na letišti. Ale je nutné zavolat 2 čísla.pohoda funguje. Už jsme vybrali 3G

  • Vlk Reagovat

   Jsme teď v Marsa Alam, operátor Orange, 16G za 8,5E přímo na letišti. Ale je nutné zavolat 2 čísla.pohoda funguje. Už jsme vybrali 3G. Občas výpadky 4G, ale síť 3G jede v pohodě

 5. Stano Reagovat

  Orange neodporúčam v Hurghade , rychlost horsia ako hotelová vifi……co z toho ze signal plny 4g ked rychlost uboha. Minuly rok to bolo podstatne lepsie.
  Najlepsie vofafone 400egp a mate 27.5 gb realnych zbytok na soc. siete…nie odrby……20gb v orange za 165egp….ha ha…polovica nanajvis…

 6. David Reagovat

  Zdravím, nevíte někdo prosím jak zjistit kolik Gb zbylo na datové sim? Děkuji

  • Jirka Reagovat

   To je tak těžké si stáhnout aplikaci toho operátora co máte SIM kartu a pak se na tu kartu přes tu apku podívat?

 7. Jan Reagovat

  Kupovali jsme v Hurgade na letišti 20GB za 16$ u Vidafonu a úplně v pohodě.. když vyvoláte USSD kód tak také vidíte kolik dát vám zbývá a u mě osobně to bylo přesně zaplacených 20GB.. máme to s přítelkyní na týden a úplně v pohodě vystačí i když sledujete nějaká videa. Mohu jen doporučit.

 8. Marian Reagovat

  Je nejaky rozdil v tom dvojim typu dat kdyz si z jednoho telefonu s egyptskou sim udelam vylozene wi-fi hostspot a na nej pripojim ostatni treba 4 telefony ? Vycetpa to data pouze k prochazeni internetu ??
  Diky za info …

  • admin8169 Autor článkuReagovat

   zdravím, to zda telefon máte jako hotspot nebo surfujete přímo na něm je jedno, počítají se všechna přenesená data. Pokud tedy máte např. 10GB dat na egyptské SIM, tak 10GB dat můžete využít na hotspot, surfování v mobilu, navigaci, youtube, sociální sítě apod. To jestli k telefonu připojíte 1 nebo 4 telefony je také jedno. Zjednodušeně řečeno to funguje tak, že každá stránka jde do mobilu a z mobilu již bezplatnou wifi do dalších zařízení. Pokud by jste připojoval třeba počítač, doporučím mít adblock, který zablokuje načítání reklam které tvoří velké datové objemy a videa ať už na PC či mobilu přehrávat v nízké kvalitě.

 9. Lukas Reagovat

  V Egyptě jsem nikdy neměl problém se SIM, ale když vidím že to lidi kupují od ušmudlaných prodejců na ulici a v mini krámcích… naposledy jsem měl od Vodafone SIM s 15 GB dat za tuším 15 USD. Místní wifiny jsou mnohdy tak špatný, že těch pár korun za data má smysl.

 10. JIRI Reagovat

  Pokud koupim at jiz od Vodafonu ci Orange napr. na letisti v Hurghade original zabaenou kartu / potrebuji tu mini /, jak to je s aktivaci? Stai vlozit do mobilu / a pripadn vypnout/, nebo je treba jiny druh aktivace? To by asi jiz mohl byl problem.

  • admin8169 Autor článkuReagovat

   Zcela narovinu si již nepamatuji, ale neměl jsem problém, čili maximálně vypnout/zapnout.

 11. Tomas Reagovat

  Zkušenosti Egypt 9/2019,

  Zakoupena SIM vodafone data za. 12 dolarů,letiště Hurghada,na kartě cca 5Gb,aktivace prodejcem(vždy musí aktivovat domorodec),někomu můžou dojít i 2 nastavovací sms,,ty pak potvrdit,
  Za 2 dny instalace apky AnaVodafone,Egypt,
  Pěkné kolečko s zobrazením zůstatku kreditů,domorodec ať to přehodí do angličtiny
  (Nahoře napravo menu,pak 2odspodu,pak 3odspodu,vyber jazyk,
  Data bez problémů 3G,pokud blbne Messenger,odinstaluje, nainstalujte verzi Lite,
  Přílet cca v 05,00,
  Doporučuju i koupit cigára LM 17, Marlboro 20 dolarů,hotel cca 15 km od centra,
  Hotelové ceny 12-2,5gb,14-4gb,atd
  Cigára 3-4 krabička,tak taky žádná hrůza,

 12. Regina Reagovat

  Dobry den, budu se ptat hloupe. Odlétám do Marsa Alam, uz vim, že na letisti neni prodejce a že je potřeba koupit originál zabalenou kartu. A teď chapu dobře že cast dat na kartě se da pouzit na serfovami a část na? Da se volat pres watsup ci wiber nebo jen psat? Jak se pripnu na svuj watsup atd z egyptského cisla? Dekuji za vysvětlení. R

  • admin8169 Autor článkuReagovat

   Dobrý den, to vždy záleží jaký kupujete tarif. Je to i u nás, některé simkarty také mají třeba část dat + část na sociální sítě, není to tedy tak časté, ale jsou takové nabídky k dispozici. Kupte nerozbalenou simkartu. Whatsapp má funkci změna čísla, jestli to nechcete dělat,můžete použít jiné služby, které neřeší číslo.

 13. Vlk Reagovat

  Na letišti v Marsh Alam jsem zakoupil 16G u Orange operátora za 8,5E. Musí se provést 2 telefonáty, aby měl člověk skutečně těch 16G. čísla je možno ofotit u stánku. Občas mají výpadek 4G sítě, ale 3G síť jede v pohodě.

 14. Michaels Reagovat

  „Stejně jako třeba v Dubaji to může milionu lidí projít, ale nevíte co se může stát a je to porušení zákona.
  Rozhodnutí zda VPN ano či nikoli nechám na každém z vás.“

  Tak píšete o Dubai nebo o Egyptě? Pokud je VPN zakázáno jako takové, pak chápu, že to může být problém. Ale pokud je VPN v dané zami povoleno, tak není šance zjistit, co tam teče za data – jestli se připojuji do práce a pracuji nebo volám.

  • admin8169 Autor článkuReagovat

   VPN je povoleno, ale věřte že zjistit se to dá. Samozřejmě šance minimální. V Dubaji je právě také VPN legální, ale třeba volání přes net již nikoli a byly případy kdy za to lidi měli problémy. To zda to za to stojjí ať si rozhodne každý sám. Pokud někam jedu na dovolenou á 2 týdny, tak nemám sebemenší důvod něco obcházet a riskovat i když riziko je malé. A určitě tu nebudu lidi nabádat k VPN, ono potom si člověk zavolá pod kamerou a náhoda je blbec, ale může se stát součástí propagandy ve stylu podívejte, volal přes Skype a my ho chytli a dostal takový trest. V Dubaji VPN na hovory používají minimálně tisíce lidí a ještě se tím chlubí, samozřejmě se chytí jednotky lidí, ale osobně nevidím důvod proč něco takového riskovat. Ale nechám to na každém. Také proto v článku jsem napsal že rozhodnutí je na každém 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *