Doprava v Egyptě – autobus, taxi a auto

Doprava v Egyptě

Doprava v Egyptě a jakou zvolit. Řešíte, že by jste sami někam vyrazili autem po Egyptě? To rozhodně není z mnoha důvodů dobrý nápad. Ať už z hlediska bezpečnosti, bezpečnost v NĚKTERÝCH částech není nejlepší, nebo z hlediska kvalit silnic a půjčených aut. Silnice jsou některé dobré, jiné velmi špatné.

Taxi v Egyptě

Taxi v Egyptě je poměrně levné.Můžete využít sdílené taxi – čeká se až se vůz naplní. Nebo standardní taxi. Cenu si vždy domluvte předem a smlouvejte.

Autobusy a vlaky v Egyptě

U autobusů jde o nejvyužívanější a nejlevnější dopravu v Egyptě. Mezi městy narazíte na luxusní autobusy s klimatizací. Po městech naopak na velmi staré a nekomfortní autobusy.

Vlaky jsou dobrý způsob dopravy. Doporučím volit první třídu, pokud extra řešíte finance, tak druhou. Třetí a čtvrtá třída už je pro mě osobně extrém. naopak první je velmi komfortní. Ať už z hlediska pohodlí, klimatizace či občerstvení. U vlaků v Egyptě počítejte raději s mikinkou, jelikož klimatizace je často opravdu hodně puštěná.

Půjčení auta v Egyptě

Na začátku jsem uvedl důvody proč to není dobrý nápad. Pro půjčení auta potřebujete mezinárodní řidičák, kopii pasu a finance na zálohu. Počítejte ale také s tím, že v Egyptě nemá doprava na silnici příliš pravidla. Předjíždí se často z obou směrů, blinkry a světla nikdo neřeší. Tedy nejen kvalita vozovky a půjčených aut je riziko. Osobně nedoporučuji.

Organizované výlety

Jde o bezpečnou volbu. Autobusové výlety, které mají průvodce a vše je zajištěno. Nevýhodou je cena. Ano, ono třeba 50 dolarů, to plno lidí nemá v Egyptě za měsíc. A vy to dáte za 1 výlet. Ale pokud jste v Egyptě na dovolené a chcete 1, 2 výlety, osobně bych volil právě takovýto způsob dopravy.

Na závěr k dopravě v Egyptě

Můžete tedy využít organizovaných výletů – ideální volba pokud jste v letovisku. Taxi můžete využít na dopravu např. na jinou pláž, nebo do blízkého městečka. Pokud naopak nejste v letoviscích, můžete využít autobusy a vlaky + třeba cestovat lodí po Nilu.