Egypt Rudé moře

Rudé moře Egypt

Rudé moře je klenot Egyptů. Nachází se mezi Arabským poloostrovem a Afrikou. Plocha Rudého moře je 438 000 km² a průměrná hloubka 490 metrů.

V Rudém moři se nachází několik ostrovů, například Haníšské ostrovy, Perim, Tiran a další. Hlavními přítoky jsou Barka, Haddas, Anseba a Uadi Gasus.

Proč je Rudé moře klenotem Egyptu?

Jde o nejsevernější tropické korálové moře, které je rájem pro potápěče. Rudé moře patří u potápěčů mezi TOP destinace. Bohatý podmořský život, korály, ryby, žraloci, želvy, to je jen zlomkem toho, co Rudé moře nabízí.

Chtěli by jste se potápět a řešíte finance? Egypt je zřejmě nejdostupnější zajímavou destinací pro potápění!

Jde o jedno z nejvíce slaných moří. Korálové útesy a mělčiny bohaté na život. K tomu když přidáte zázemí mnoha resortů a letovisek napříč Egyptem, je jasné, proč je cesta sem tolik oblíbená. Nejvíce navštěvované potápěčské destinace se nachází u Egypta, ale zajímavá a oblíbená místa jsou i na saudském pobřeží a u Súdánu.

Na dně Rudého moře leží i významné vraky lodí, které jsou dobře přístupné.

Je možné potápění v Rudém moři i pro začátečníky?

Chtěli by jste využít parádního rozmanitého mořského světa v Egyptě? Nebojte. Egypt nabízí mnoho výcvikových míst na potápění. Od výcviku přes zajištění vybavení až po výlety se šnorchlováním a potápěním.

Pokud chcete zkusit potápění, Rudé moře je dobrou volbou nejen díky dostatku center kde vás vše naučí a zajistí maximální bezpečnost, ale také charakterem moře a vhodnými lokalitami napříč Egyptem.