Taba Egypt informace

Letovisko Taba a fjord

Letovisko Taba v Egyptě je dalším oblíbeným letoviskem na dovolenou v Egyptě podobně jako třeba Hurghada. Díky svému umístění můžete vidět současně na Izrael, Jordánsko a Saudskou Arábii. Taba Egypt se nachází v Akkabském zálivu a jde o jedno z nejkrásnějších letovisek Sinajského poloostrova.

Pláže v Tabě – ideální pro šnorchlování

Taba nabízí krásné pláže. Můžete relaxovat, potápět se nebo šnorchlovat, na vše je toto letovisko skvělým místem. Na své si přijdou též milovníci vodních sportů. Moře kolem Taby je průzračné plné života a korálů. Přesto že v letovisku Taba je mnoho hotelů a dobré zázemí pro turisty, najdete tu též klid a soukromí.

Taba v Egyptě patří mezi luxusnější letoviska. Dostatek možností zábavy, nákupů, výletů a samozřejmě parádní hotely a resorty. Letovisko Taba je bohaté na noční život. Přesto jde o klidnější letovisko bez velkých nákupních center a městeček. Každopádně hotely tu jsou na takové úrovni, že o zábavu a program není nouze.

Taba a víza

Víza do letoviska Taba nepotřebujete. Víza do Egypta jsou sice potřeba, ale Sinajský poloostrov má vyjímku. Platí to pro pobyty do 14 dnů. Tedy pokud jedete na delší dovolenou, vízum musíte zaplatit. Na druhou stranu cena víza na letišti není nikterak vysoká.

Možnosti výletů v letovisku Taba

Taba je skvělé místo na výlety. Výlety je totiž možné podniknout do okolních zemí a agentury to často nabízí. Zároveň máte možnost se podívat na horu Sinaj.

Možnosti výletů Taba Egypt:

  • Výlet do Izraele – Jeruzalém a návštěva Mrtvého moře
  • Jordánsko a nádherné město Petra které je velkým archeologickým nalezištěm
  • Izrale Eilat – korály a zátoka s delfíny, Massada
  • Spousta lodních výletů se šnorchlováním nebo potápěním
  • Výlety do pouště, motosafari
  • Mojžíšova hora a klášter svaté Kateřiny

Taba na mapě:

Počasí v letovisku Taba

MěsícI.II.III.IV.VVI.VII.VIII.IX.X.XI.XII.
Vzduch (°C)232526303132343532303127
Moře (°C)212223242629313029262624

Počasí v Egyptě – informace k počasí v Egyptě vč. hlavních letovisek.