Co si přivézt z Egypta

Suvenýry v Egyptě

Plánujete dovolenou v Egyptě a přemýšlíte co si přivézt z Egypta? Otázka je na místě nejen s ohledem na dárky a suvenýry pro známé a rodinou. Jaké věci se v Egyptě vyplatí a jaké věci má důvod vozit?

Vyhnu se cetkám, které se často kupují jen aby jste si splnili povinnost a něco přivezli známým. Lidi nekupujte to. Musí vám být jasný že to většina lidí hodí do koše nebo někam založí. Je spousta věcí, které udělají radost! Narážím tím na obrovské klíčenky, nejrůznější sošky, nebo hrnky kterých má doma každý plnou skříň.

Parfémy – v Egyptě vám dokáží vyrobit parfém i na zakázku. Vůně jsou často takové výraznější a kořeněné. Tedy né pro každého, ale plno lidí si zde vybere a pořídí pro ně pěkný parfém.

Oblečení – oblečení můžete pořídit ve velmi slušné kvalitě. Asi nemá smysl vozit klasická bavlněná trička, která u nás pořídíte za 50 korun. Ale netradiční oděvy mohou udělat radost a být i pěknou vzpomínkou.

Koření – koření se dá v Egyptě koupit ve velmi dobré kvalitě. Nebavím se o nějakých pytlíkách s drtí, co se prodává u nás. Ale o koření na váhu. Koření z arabských zemí velmi solidní kvality.

Papyrus – sám o sobě papyrus asi nikoho nenadchne a někam se to založí. Můžete ale vybrat třeba pěkné decentní obrázky v dřevěném rámečku. Pokud víte, že se vám to někam hodí, proč ne.

Vodní dýmka – vodnice koupíte v Egyptě parádní a to vč. veškerého vybavení jako tabáky, uhlíky apod. U nás je stále vesměs nabídka vodních dýmek žalostná.

Kožené výrobky – peněženky, pásky, kabelky, tašky – kožené zboží můžete v Egyptě koupit levně a narazíte i na slušnou kvalitu.

Cigarety – pokud chcete potěšit kuřáka, věřte že levné cigarety z Egypta udělají radost. Ale může to být i pěkný zapalovač.

Kde nakupovat v Egyptě?

Pokud si chcete něco přivézt z Egypta, nabízí se otázka kde dělat nákupy. Možností jsou obchodní centra a souky (tržnice). U pouličních prodejců osobně příliš nedoporučuji nakupovat.

Na co si dát pozor a rady k nákupům

Smlouvejte, smlouvejte a smlouvejte – platí pro trhy, malé obchůdky a pouliční prodejce. Mnohdy dostanete cenu třeba 5x vyšší, nebojte se toho. Z Egypta je zakázáno vyvážet národní měnu, korály a zvířata.

Pokud jste v plánování, můžete si přečíst co si sbalit do Egypta.