Sharm El Sheikh informace

pláž hotelu

Sharm El Sheikh je oblíbené letovisko v Egyptě podobně jako třeba Hurghada nebo Taba. Letovisko leží na jihu Sinajského poloostrova. Patří mezi nejoblíbenější egyptská letoviska pro dovolenkáře. Zlatavý písek, průzračná voda Rudého moře, skvělé pláže, vynikající zázemí pro turisty, to je Sharm El Sheikh.

Letovisko je po celý rok oblíbené nejen pro možnosti koupání, ale také šnorchlování a potápění. Nádherný podmořský svět doslova láká k prozkoumání. Horské masivy, oázy beduínů, národní park Ras Mohamed nebo ostrov Tiran, to je jen velmi zkráceně letovisko Sharm El Sheikh Egypt. Na své si přijdou i fotografové, ať už při klasických výletech, při potápění nebo při focení dronem.

Pláže v Sharm El Sheikh

Letovisko nabízí mnoho krásných pláží a zátok. Mnoho pláží je hotelových, tedy pouze pro hotelové hosty. Ale najdete tu i dostatek veřejných pláží. Nechybí ani nabídka nejrůznějších vodních sportů. Díky celoročně příznivé teplotě máte možnost využívat pláže Sharm El Sheikh po celý rok.

Výlety v okolí Sharm El Sheikh

Nemusíte se obávat, nabídka agentur a hotelů je bohatá na výlety. Můžete se ale také vydat do národních parků, Luxoru, navštívit hlavní město Káhiru nebo vidět na vlastní oči pyramidy v Gize.

Mezi oblíbené výlety nabízené cestovkami patří:

  • Lodní výlet do národního parku Ras Mohamed
  • Výlet na ostrov Tiran
  • Výlet do pouště – pouštní safari
  • Klášter sv. Kateřiny
  • Výlet do Jeruzaléma
  • A v neposlední řadě potápění, šnorchlování s profíky vč. zapůjčení vybavení nebo výlety na lodi s bohatým jídlem.

Další možnosti v letovisku – Letovisko je bohaté na různé disco a noční kluby, kde je zábava až do brzkých ranních hodin. Tržiště, obchody, restaurace, kavárny a další samozřejmě nechybí. Bavíme se o velmi oblíbeném letovisku, kam směřuje rok co rok velké množství turistů.

Počasí Sharm El Sheikh

MěsícI.II.III.IV.VVI.VII.VIII.IX.X.XI.XII.
Vzduch (°C)232526303132353532303127
Moře (°C)212223242629313029262624

Jak můžete vidět, celý rok můžete navštívit toto oblíbené letovisko díky skvělému počasí. Průměrnou teplotu 23 vnímejte třeba tak, že přes den je např. 27 stupňů a večer kolem 20. Stejně tak voda i během ledna a února umožní se koupat v moři. Minimálně na krajích. Navíc většina hotelů má fantastické bazény.

Sharm El Sheikh bezpečnost

Letoviska v Egyptě nabízí dobrou bezpečnost. Vždy je třeba brát v potaz aktuální situaci. Doporučuji také využívat organizovaných výletů a respektovat bezpečnostní doporučení průvodců nebo lidí v hotelu. Koukněte na to jak je na tom Egypt a bezpečnost.

Fotky Sharm El Sheikh