Egypt informace a rady

Voda v Egyptě a pitná voda, na co dát pozor?

Voda v Egyptě – proč se nedoporučuje pít voda z kohoutku a na co si dát pozor? Jak je to s bakteriemi v Egyptě? Hned na začátku zmíním, že vodu z kohoutku by jste neměli pít. Ani náhodou. Na čištění zubů také doporučím balenou vodu. Sprchovat se vodou můžete. Pokud jedete na řeku Nil, tak tam má problém až 90% turistů, pokud jedete do rezortu, při troše opatrnosti problém mít nemusíte.

Voda v Egyptě a bakterie

Voda v Egyptě obsahuje různé bakterie, viry a parazity. Bakterie E. coli, Salmonela a další bakterie mohou zkazit dovolenou a ještě můžete problémy řešit v ČR. V lepších hotelích bych se nebál ledu, ale jinak v menších bistrech a na spoustě místech bych před tím byl opatrný.

Balená voda v Egyptě

Pokud jedete třeba na výlet, nebo se jdete projít mimo hotel, pořizujte si jen balené tekutiny. Vždy – opravdu vždy zkontrolujte uzávěr. Egypt je na tom podobně jako třeba Maroko, kde se občas může člověk setkat se znovu naplněnou lahví.

Střevní potíže v Egyptě a jak je řešit

Nejlepší je vždy všemu předcházet. V Egyptě ale některé potíže můžete mít i z rozdílného klimatu. V Egyptě všude koupíte Ercefuryl nebo Antinal. Na Faraonovu pomstu se také používají často léky Drotazide, Diax nebo Streptoquin. Drotazide a Diax seženete ve variantě pro děti, naopak Ercefuryl který hodně lidí doporučuje jako TOP by neměli mít děti do 6 let.

Věřte, že v Egyptě o potížích turistů vědí a lékárny pomohou hned, případně často i hotely!

Zapomeňte na české léky! Často se setkávám s tím, že člověk sází třeba na kombinaci českých léků Endiaron a Imodium. Hned zmíním, že Imodium je jen a pouze na zpomalení střev. Problém nevyřeší, ale zajistí vám, že do té lékárny dojdete. 🙂 Věřte místním lékům, které dokáží ihned pomoci. S nějakou vlastní léčbou můžete mít také problémy.

Na závěr ještě doporučím pokud jste měli průjem pořídit minerály. Někdy to jsou sáčky typu Oreda. Tělo vyloučí hodně minerálů a je vhodné je doplnit.

Jak předcházet potížím v Egyptě a minimalizovat riziko?

Balená voda je jasná věc, to jsem již zmínil. Můžete před odjezdem do Egypta brát pár třeba 2 týdny probiotika. Led jsem zmínil, ono to může být i špatně umytá sklenice. Obecně je dobré více dbát na hygienu a to včetně hygieny intimní.

Doporučím jíst primárně tepelně opracované jídlo. Je fajn jíst třeba ovoce, melouny apod., ale tam je riziko větší. Jednak se v ovoci skvěle šíří bakterie a často je ovoce opláchlé pod kohoutkem = další bakterie.

Tip: Rady na různé destinace, to je Dovolená letecky, web kde najdete rady a tipy na spoustu zemí.

Častá chyba turistů je také přejídání se v rámci all inclusive, špatný jídelníček, dehydratace při vysokých teplotách. Pokud budete rozumní, můžete mít v Egyptě krásnou dovču s minimem rizika.

Pokud řešíte bezpečnost pobytu více komplexně, koukněte na bezpečnost v Egyptě.

admin8169

Recent Posts

Kdy je nejlepší čas jet do Egypta?

Egypt je populární turistickou destinací po celý rok, ale některá období jsou vhodnější pro návštěvu…

1 rokem ago

Sharm el-Sheikh

Sharm el-Sheikh je jedním z nejpopulárnějších turistických letovisek v Egyptě, nacházejícím se na jižním cípu…

1 rokem ago

Potápění a šnorchlování v Egyptě

Egypt je známý svými skvělými potápěčskými a šnorchlovacími lokalitami, zejména díky Rudému moři s jeho…

1 rokem ago

Titanic Palace Hurghada

Titanic Palace Hurghada je pětihvězdičkový hotelový resort, který se nachází v Hurghadě, jednom z nejoblíbenějších…

1 rokem ago

Kam v Egyptě na dovolenou

Egypt je známý svými mnoha krásnými destinacemi a historickými památkami. Při plánování dovolené v Egyptě…

1 rokem ago

Hurghada

Hurghada je populární turistické letovisko na pobřeží Rudého moře v Egyptě. Je známá svými krásnými…

1 rokem ago